Na polskim rynku (szczególnie w województwie kujawsko-pomorskim) w ostatnich latach pojawiło się bardzo dużo samochodów sprowadzonych z rynku niemieckiego i francuskiego.

Rynek samochodów używanych w województwie kujawsko-pomorskim

Czy warto inwestować swoje pieniądze w samochód sprowadzony zza granicy czy jednak kupić od prywatnego właściciela, który użytkuje pojazd już jakiś czas na rynku polskim? W tej kwestii możemy znaleźć różne opinie, czasami przychylne za autami z rynku zachodniego, a czasami przychylne dla samochodów z rynku polskiego. Jak właściwie kupić odpowiednie auto? Tego dowiesz się w tym artykule.

silnik

Samochód z Niemiec czy jeżdżący jakiś czas po naszych drogach?

W Toruniu i najbliższych okolicach znajdziemy wiele samochodów, które zostały sprowadzone głównie z Niemiec. Aby nie trafić na minę i cieszyć się bezawaryjnym samochodem przez wiele lat, warto przed zakupem skontaktować się z osobą, która zna się na danym modelu samochodu. Z pomocą przychodzi nam dowolny mechanik w Toruniu, który sprawdzi dokładnie planowany nowy nabytek. Warto poświęcić kilkadziesiąt złotych na dokładne sprawdzenie auta przed zakupem, szczególnie jeśli decydujemy się na jego zakup od osoby prywatnej, która w żaden sposób nie odpowiada za rękojmie pojazdu, czyli krótko mówiąc – może sprzedać nam samochód, który będzie studnią bez dna, jeśli chodzi o jego naprawy i eksploatacje. Sprawa ma się inaczej, jeśli decydujemy się na zakup samochodu u osoby, która specjalizuje się w sprzedaży takich sprowadzonych samochodów zza granicy. W takim przypadku, w razie ukrytej wady, o której sprzedający nie poinformował, kupujący może bez problemu żądać naprawy samochodu albo zwrotu pieniędzy.

500

A może samochód sprowadzony z Francji lub Włoch?

Jeśli mamy dość samochodów z ogromnym przebiegiem z rynku niemieckiego, warto pokusić się o samochód sprowadzony z Włoch lub Francji, które posiadają zdecydowanie niższe przebiegi niż samochody z Niemiec. Warto jednak sprawdzić dany egzemplarz bardzo dokładnie, gdyż często możemy trafić na handlarzy z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy ukrywają wady samochodów albo ukrywają ich przeszłość wypadkową, dlatego dowolny mechanik w Toruniu bez problemu sprawdzi nam czy dany pojazd był powypadkowy czy też nie.